2 Mart Son Çeyrekte Dolunay

“Ben Onu Rüyamda gördüğüm için mi O beni rüyasında görüyor? O Beni Rüyasında gördüğü için mi Ben Onu Rüyamda görüyorum ? Hangimiz önce? Hepimiz Aynı Rüyayı mı Görüyoruz? Ya da hepimiz  Büyük Rüyanın içinde…”

2 Mart’ta Dolunay Başak-Güneş Balık aksında parlıyor.Evrenin lisanı Arketiplerden Merkür Arketipinde, her çeşit enformasyonun ve dağıtılmasının, analiz edilmesinin, değerlendirilmesinin, düzenlenmesinin, ayrıştırılamasının deneyimleriyle parlıyor.Başak Dolunay, hayatlarımızda neyin faydamıza olduğuna dair bir analizi getirecek.Güneş Balık aksında Merkür zayıf düşer, bu Dolunay’da Gölge, bu dönemin hassasiyetleri, ani parlamalarının iletişimlerdeki yansımaları…Koşullardan emin olmadan, Gözü kapalı atlamak ya da aşırı fedakar olmak ve sonra “Kurban” olma halini, Merküryen gerçekçi, analiz, açıklama, detaylandırma sürecinden geçirmek puslu Neptünyen Dolunay’da işimize yarayabilir. Dolunay, Neptün Duygusallığında aşkla, ilhamla Başak da zaman  zaman abartılı hatta sıkıcı halini dengeleyebilir. Biraz hâkim olmadığın bilgiyi kullanma, bu bilgiye göre hareket etme mesajı var.

Havaya, suya düşmesinin ardından Dolunay ertesinde üçüncü cemre toprağa düşecek. Tutulmalar sonrasında, tamamlamak, yenilemek, çoğaltmak niyetinde olduklarımız… Sınırlarımız, potansiyellerimiz, entegre edebildiğimiz tüm yeteneklerimiz…Başak Dolunay Rüyalarında bütün bu etkiler var.

Bireysel Rüya Sembolizmasında hayatlarımızdaki tüm ilişkilerin, iletişimlerin, figürlerin sembolleri özellikle abartılı ya da günlük yaşamda deneyimlediğimiz halinden farklı rüya sahnelerinde göze çarpıyor. Danışanlarımla Rüya Okumalarında Yakın olasılıkların Haberci Rüyalarını deneyimledik. Hem sezgisel hem akılsal değerlendirmeler yapmanızı ,Rüyanın hem içerden kendimize , hem de Kolektiften mesaj olduğu eksenini öneririm.Solar Pleksus Çakra, Boğaz Çakra dengelemeleri, RAM , YAM mantraları, iç çalışma önerisi : Tutulmalarda neler geçti? Neler değişti? , Açık Kahverengi, Menekşe Rengi imgelemleri, Topaz, Mavi Akik, Dumanlı Kuvars destekleyici olacaktır. Parlayan Kalpte, Fikirde, Dilde Parlasın…Bir de daim Aşk olsun , ki simyadır, kâfidir Aşk, cemrelerle Aşk’ a düşsün Kainat…

aydakikedi.

“…Bahara bir dilim mavi var,
Son çeyrek biraz hüzünlü olur,
Olsun…
Tersine akan trenlere raylarında
Çok umuttan gemi yüzdürdüm ben.”
Turgut Uyar. 

 

 

 



Bir cevap yazın