28 Ekim Yeniay da Rüya Görmek

28 Ekim’de Zodyak’ta Güneş ve Yeniay Akrep’te kavuşuyor. Venüs ve Merkür ‘de Akrep’te… Türkiye Cumhuriyeti doğum gününü kutlamadan önce, Gecenin Kraliçesi Hecate’nin meşaleleri Lagina’da yanmadan önce, Samhain kutlanmadan iki dünya arasındaki çizgi incelmeden önce parlıyor Akrep Yeniay… Arketip Mars ve Arketip Plüto… Simyacının derinliği, Dedektifin dikkati…Keskin, Ruhsal, içgüdüsel…Gölgesi dönüştürürken Yıkıcı, Baskıcı…Akrep Yeniay Simyacıdır. Gölgesi; Karanlığımız, şuursuzluğumuz, ani öfkelerimiz, tabularımız, takıntılarımızdır. Mitolojideki Yılan Saçlı Medusa ‘dır, Dokuz Kafalı Hydra’dır. Kendi karanlığımızla inmek öteki miz ile karşılaşmaktır. Ancak Kraliçe Ishtar ‘ın yolculuğu gibi karanlıkta ışığımız parlar, Simyacı dönüşümü tamamlar. Akrep Yeniay Gölgeden ışığa taşıyor. Güçlü Rüyalar var.

Rüyada Öldüğünü Görmek

Akrep Yeniay ‘da  Toprakla ilgili, Toprakaltı ile ilgili, Ölüm ile ilgili rüyalar var. Rüyada öldüğümüzü görmek, eski bilgide ömür kazanmaktır. Ruhsal olarak bitmesi, vazgeçilmesi, sonlanması hatta kopartılması gerekenlerin zarar verdiğini bildiklerimizin rüya sembolüdür. Danışanlarımla Rüya Okumaları çalışmalarında dünyadan göçmüş yakınlarımız ile ilgili rüyaların şifasını deneyimledik. Korkularımız, Tabularımız üzerine iç çalışmalar, yas duygumuzda, yasını tutmadan tuttuklarımız, bırakmadıklarımızda yüzleşmelerde şifa var. Ölümün son olmadığının idrakindeki, döngünün idrakindeki bilgelik parlıyor Simyacı ‘nın yolculuğunda… Kök Çakra, Sakral Çakra dengelemeleri, Kehribar, Obsidyen, Oniks destekleyici olacaktır. Gölgeye Işıkla, Simyacı’nın Felsefe Taşı’na, Yola…

Kardeşlikle.

aydakikedi.

“…Kendi içine yolculuk edenin eli kulağında olmalı, taştan taşa ilerleyerek yolunu bulmalı, aynı sevgi ile kucaklamalı, değersizi ve değerli olanı…Bazen bir dağ hiçbir şeydir ve bir kum tanesi krallıklar taşır ya da yine hiçbir şey…” Mysterium, Carl Gustav Jung.

 Bir cevap yazın