31 Ocak “Mavi Dolunay Tutulurken…”

31 Ocak’ta Gökyüzünde Güneş  Kova’da, Ay Aslan’da Dolunay parlıyor. Mavi Ay, 2.5 senede bir aynı ay içinde iki Dolunay hali, Süper Ay, Dünya’ya en yakın olduğu halinde normalden büyük görünmesi…Hem Mavi Hem Süper Dolunay, Türkiye’den görülmeyecek Tam Tutulacak.Ay Aslan’da, Arketip Güneş’te, idealleri,sevdikleri, hedefleri konusunda Bağımsız, Kendinden Emin,Özgüvenli deneyimlerden ve Gölgesinde Cakalı, Fiyakalı,Egoist Arafından  geçiyoruz. Dolunay ; Hassasiyeti, Sezgiselliği, Duygusallığı, Ay Tutulması; Tamamlanmayı, Kadersel Bitişleri, Mutlaka bir değişimi getirir, bir şeyler mutlaka değişir. Sezgilerde, düşüncelerde, hayatta…

Aslan Dolunay Mitolojide Bilgelikle; Güneş&Aslan Kral, Tanrı Apollon ile ışıkta, Arinna’ nın Güneş Kraliçesi Hepat ile verimlilikte parlıyor. Dolunay/ Tutulma Rüyaları, yoğun ve derin…Rüyalarla senkronize izdüşümler, raslantılar, işaretler var. Bireysel Rüya Sembollerinde zihinsel ve sezgisel olarak  rehber rüyalar, çözüm rüyaları var. Parayla, makamla, her çeşit anlaşma ile ilgili rüya sembolleri önemli olabilir. Rüya Okumaları Bireysel çalışmalarda Ana-Baba Rüya Sembollerinin önemli dönüşümler ve rehberlikler getirdiğini deneyimledik, bu tür rüyaları da izlemenizi öneririm.Bir de Kartal Rüya Sembolü bu Dolunay’da yeni bir rüya sembolü…Üst Çakralarla, Solar Pleksus Çakra ile ilgili şifa çalışmaları, Turuncu, Altın Sarı imgelemleri, Safir, Kehribar destekleyici olacaktır. Gecenin Gümüş Kraliçesi, Mavi kuşanıp Yeryüzü Göklerinde Tutulurken, hangi kapıyı aralık tutucağımızı, hangi kapıyı tamamen çekip çıkacağımızı, hangi yeni kapıyı çalacağımızı söyler bilir belki…Kapıların ardındaki bitişlere ve başlangıçlara, Umuda, Anarres’e, Ejderha’lara ve Kraliçe’lere Parla Dolunay !

Kardeşlikle…

aydakikedi.

“…Işık karanlığın sol elidir karanlık da ışığın sağ eli, ikisi birdir, yaşam ve ölüm, yanyana yatarlar kemmerlerdeki sevgililer gibi, tutuşmuş eller gibi, sonuçla yol gibi…” Ursula K.LeGuin.

 

 

 

 Bir cevap yazın