Biyografi

Zeynep Ergen

İstanbul doğumluyum. Ay kızlarındanım, Lunatik bir yengeç burcuyum. Mimar Sinan Üniversitesi’ nde Arkeoloji ve Sanat Tarihi okumanın keyfini ve ayrıcalığını beş yılda tamamladım. Aileden gelen Tasavvuf geleneği ve yine ailemden aktarılan Ezoterik bilgiyle çocukluğumdan beri süren yolculuk, 1999 itibariyle Gizemciler Grubunun Kurucuları arasına katılmamla netleşti. Gizemden hiç korkmadım, merakla yürüyorum.

Niyetin, cesaretin ve inancın her deneyimde korkudan ve sapmalardan üstün geldiğini defalarca deneyimledim.Dokuz yaşında bir rüya hayatımın ilk büyük dönüm noktası oldu, Rüyaları kimseden öğrenmedim, Rüyalar beni “Rüyacı yaptı”, hem niyeti, hem gayreti ,hem yolda yürümeyi Rüyacı olarak seçtim. Yaşamın boyunca rüyalarımı hep hatırladım. Ezoterizm, Mitler, Kadim İnanışları araştırdım, teoriler pratik oldu, farklı inanışlardaki pek çok insanla rastlaştım, hepsi güzel hediyeler bıraktı.

1995’ den beri Tasavvuf, Pagan, Jungian kaynaklarında ve tüm Anadolu’da Kıbrıs dahil 120.000 rüya aktivitesini ve dönüşümlerini araştırdım izledim. Rüya Alemi Grubunu kurdum, aynı rüyayı gördük, uykuda uyandık. Arketipler temelinde ortak rüya ve görü çalışmalarına merkezde bulunarak aktif olarak katıldım.

1998 -2002 döneminde Erhan Altunay ile Ezoterizm ve Arketipleri çalıştım. 2002’ de ülserime çare ararken Reiki yoluma çıktı, 2002- 2004 döneminde Usui ve Karuna Reiki Eğitimlerimi ve Reiki Masterlığımı Muhsin Doğrular’ dan aldım. 2000-2006 döneminde Şaman Pagan Meditasyonlarına, şifa çalışmalarına katıldım, Melek Yürüyüşü, Hara Meditasyonu aldım, 2011-2012 yıllarında Cem Şen ile Yi Jin Jing çalıştım. 2012 de Karizma Koçluk’tan İçsel Liderlik ve NLP Prattioner, 2013 ‘te Eğiticinin Eğitimi eğitimlerini tamamladım. 2013 Nisan’da ve Ağustos’ta Hürriyet Kalalı’dan Şamanın Ruhu Atölye Çalışmasını aldım.

2014 Mayıs’ta Seraphim Eğitimi aldım. 2015’de Şamanik törenlere ve çalışmalara katıldım. 2012’den beri Kadın Çemberleri Atölyelerine katılıyorum.Ekim-Aralık 2015 arasında Dr.Avi Goren Bar’dan Arketipler, Kahramanın Yolculuğu, Jung Psikolojisi Seminerleri ve Rüya Süpervizyon çalışması aldım. Ocak 2015’de Gülben Gönülden’den Mandala Atölyeleri aldım.

Kasım 2016’da Zurich Institute for Processwork /Süreç Odaklı Psikoloji eğitimini aldım. Devrim Dölen ile Batı Astrolojisi çalışmaya devam ediyorum. Vedik Astroloji üzerine çalışıyorum. Astroloji-Burç Dergisi, Derki E Dergi’ de 21 Dergisi’nde Üçüncü Göz Dergi’de ve çeşitli web sitelerinde yazdım, Art Civic ve Yuvaya Yolculuk E-Dergi’de yazmaya devam ediyorum, yayınevlerinde ara ara asistan editörlük yapıyorum. Bilinçdışı, Bilinçaltı Rüya Sembolizması, Tekrarlayan Rüyalar, İlham ve Olasılık Rüyaları, Rüya Farkındalığı, Tasavvuf ve Rüyalar, Rüyalar ve Arketipler, Mitler, Mitoloji, Sanat Tarihinde Semboller, Sanat Tarihinde Rüyalar Seminerleri veriyorum.