Biyografi

Zeynep Ergen

İstanbul doğumluyum. Ay kızlarındanım, Mimar Sinan Üniversitesi’ nde Arkeoloji ve Sanat Tarihi okumanın keyfini ve ayrıcalığını beş yılda tamamladım. Aileden gelen Tasavvuf geleneği ve yine ailemden aktarılan Ezoterik bilgiyle çocukluğumdan beri süren yolculuk, 1999 itibariyle Gizemciler Grubunun Kurucuları arasına katılmamla netleşti. Gizemden hiç korkmadım, merakla yürüyorum.

Niyetin, cesaretin ve inancın her deneyimde korkudan ve sapmalardan üstün geldiğini defalarca deneyimledim.Dokuz yaşında bir rüya hayatımın ilk büyük dönüm noktası oldu, Rüyaları kimseden öğrenmedim, Rüyalar beni “Rüyacı yaptı”, hem niyeti, hem gayreti ,hem yolda yürümeyi Rüyacı olarak seçtim. Yaşamım boyunca rüyalarımı hep hatırladım. Ezoterizm, Mitler, Kadim İnanışları araştırdım, teoriler pratik oldu, farklı inanışlardaki pek çok insanla rastlaştım, hepsi güzel hediyeler bıraktı.

1995’ den beri Tasavvuf, Pagan, Jungian kaynaklarında ve tüm Anadolu’da Kıbrıs dahil 120.000 rüya aktivitesini ve dönüşümlerini araştırdım izledim. Rüya Alemi Grubunu kurdum, aynı rüyayı gördük, uykuda uyandık. Arketipler temelinde ortak rüya ve görü çalışmalarına merkezde bulunarak aktif olarak katıldım.

1998 -2002 döneminde Ezoterizm ve Arketipler çalıştım. 2002’ de ülserime çare ararken Reiki yoluma çıktı, 2002- 2004 döneminde Usui ve Karuna Reiki Eğitimlerimi ve Reiki Masterlığımı Muhsin Doğrular’ dan aldım. 2000-2006 döneminde Şaman Pagan Meditasyonlarına, şifa çalışmalarına katıldım, Melek Yürüyüşü, Hara Meditasyonu aldım, 2011-2012 yıllarında Cem Şen ile Yi Jin Jing çalıştım. 2012 de Karizma Koçluk’tan İçsel Liderlik ve NLP Prattioner, 2013 ‘te / 2018 de Revize Eğiticinin Eğitimi eğitimlerini tamamladım. 2013 Nisan’da ve Ağustos’ta Hürriyet Kalalı’dan Şamanın Ruhu Atölye Çalışmasını aldım.

2014 Mayıs’ta Seraphim Eğitimi aldım. 2015’den beri Şamanik törenlere ve çalışmalara katılıyorum. 2012’den beri Kadın Çemberleri Atölyelerine katılıyorum.Ekim-Aralık 2015 arasında Dr.Avi Goren Bar’dan Arketipler, Kahramanın Yolculuğu, Jung Psikolojisi Seminerleri ve Rüya Süpervizyon çalışması aldım. Ocak 2015’de Gülben Gönülden’den Mandala Atölyeleri aldım.

Kasım 2016- Aralık 2018 döneminde Zurich Institute for Processwork /Süreç Odaklı Psikoloji eğitimini aldım. Şubat 2018 ‘de Murat Tali ile İsim Analistliği Eğitimini tamamladım. Ocak 2019’da The School Of The Heart Heart Imagery Master Series Kalpten Bire Wokshoplarını aldım. Şubat 2019 ‘dan beri Bert Hellinger Tiraje Tekmen Aile Dizimi Eğitimi alıyorum. Devrim Dölen ile Batı Astrolojisi çalışmaya devam ediyorum. Vedik Astroloji üzerine çalışıyorum. Astroloji-Burç Dergisi, Derki E Dergi’ de 21 Dergisi’nde Üçüncü Göz Dergi’de ve Art Civic’de yazdım, Yuvaya Yolculuk E-Dergi’de yazmaya devam ediyorum, yayınevlerinde ara ara asistan editörlük yapıyorum. Bilinçdışı, Bilinçaltı Rüya Sembolizması, Tekrarlayan Rüyalar, İlham ve Olasılık Rüyaları, Rüya Farkındalığı, Tasavvuf ve Rüyalar, Rüyalar ve Arketipler, Mitler, Mitoloji, Sanat Tarihinde Semboller, Sanat Tarihinde Rüyalar Seminerleri veriyorum. Sanat Terapi, Rüya ve Şifa Çemberleri, Aktif ve Meditatif İmgelem Uygulamaları, Esma Ül Hüsna Meditasyonları, Enerji ve Şifa çalışmaları, Jungian Rüya Mandalası ve Bireysel Rüya Sembolizmasına Yönelik Rüya Okumaları ile Rüyalarla dönüşüm ve şifalanma için danışmanlık ile eşlik ediyorum.

Anadolu Arketipleri araştırmasına devam ediyorum. Çocuklar Hayvanlar ve Ağaçlar için Gönüllü çalışıyorum.Görmenin, Uyanık Alemin, Mümkünlerin keyfini deneyimliyorum ve paylaşıyorum. Dervişin Huzuru, Dolunayın Işığı eksenimdir, geceyi, yazmayı, ritmi, bendirle dem tutmayı severim.

Aydakikedi’nin öyküsüne gelince; Ay Dolunay iken doğdum, ve çocukluğum ilk anısı bir rüya ve kedilerin peşinde konuşmayı, yürümeyi öğrendim, internet sitesini kurmadan önce Rüya niyetimizde Danışanlarım, Dostlarım beni rüyalarında siyah kedi olarak görünce bir Ay Kızı olarak ben de bu kadar ilhamı kabül ettim, aydakikedi’yi açtım. 2019 Haziran’da ilk kitabım “Dün gece bir rüya gördüm”Rüyalar Atlası yayınlandı. Bir de kayıp bir rüyanın peşinde arkaik bir dilin imgeleriyle hurufi şiirler kovalıyorum. Yoldayım şimdi ve burada Gölgemle Işığımla yürüyorum.


Bir cevap yazın