Rüya Aleminde Görücüler, Rehberler ve Üstadlar

RÜYA GÖRÜCÜLER-KAHİN/KAHİNELER

İlham, Mesaj, Görü, İlahi Rehberlik halleri ve Trans-Uyku-Rüya Kehanet ile yakından ilgidir.
Kehanet inancı gücünü Tanrı APOLLON ‘dan alır.
Kehanet Sahibi olan Kadın ise Bilici- Kahine, Erkek ise Kahin olarak adlandırılır.
Kadim zamanların ilahi ilhamını taşıyan Kahineleri,
Delfi, Dodona, Troponius, Lator’ dandır. Dodona’ nın Konuşan Kutsal Meşe Ağaçları da Kehanetlerin kaynaklarındandır. Antik dönemin son Delfi kehaneti inanışa göre Delfi’nin Son Kahinesi tarafından Imparator Julius’ a bildirilen kehanettir. Kehanete göre Hristiyanlık Roma İmparatorluğu’ nun sonu olacaktır. Imparator Julius tekrar Pagan inanca dönmek istediğini ve Roma’ yı kurtarıp kurtaramayacağını sordurur, Son Kahine soruyu cevaplamaz ve bir daha konuşmaz.
Tanrı Apollon ’nun Kızlarından sonra Kahineler içinde, Isa Peygamberin doğumuna kadar Pagan dönemin tüm önemli kehanetlerinin sahibi Kuma’ lı Sivilla, Kassandra Apollon’ u kandırmaya kalktığı için lanetlenen, (Kassandra Kompleksi /gelecek görüsüne sahip veya doğruları gören ancak kimseyi inandıramama durumu) Helen Dünyasının Kahinesi Truva’ lı Kassandra,
Tek Tanrılı İnanç Afrika, Mezopotamya, Ortadoğu, topraklarında yeşermeye başlamadan hemen önce değişimi duyuran Haberci Kahineler;  Musa Peygamber’in gelişini haber veren Miriam(Meryem), İsrailoğulları’ na savaş zaferlerini haber veren Debora, Hayatıyla ilgili en kapsamlı bilgi bulunan ve Annesi Agatha’ nın Engizisyonun zulmünden Kurtuluşunun Karanlıklar prensi ile açıklandığı “Knaresborough´nun Bir Bileni” Britanya’lı Cadı-Kahine Shipton Ana (Ursula), ve Son Kahine Bulgar Vanga Vangelia Gushterova, Rüya-Trans-Görü deneyimleriyle kehanet bilgisi almışlardır.

RÜYA ALEMİNDE REHBER
Başmelek Cebrail (ARCANGEL GABRİEL)
Rüyacıların, Vizyonerlerin Koruyucusudur.
Habercidir, İlham ve Yaratıcılık, Sıkıntılı Rüyaların anlaşılabilmesi için çağrılır.
Mavi Küre en belirgin sembollerindedir.
RÜYA ALEMİNDE PİR
Ibn Arabî
Rüya Alemi’nin Pir’i Ibn Arabî dir.
Bütün Varlığın aslı “Ayan-ı Sabite” ile  Rüya Aleminin Sabitlerini,
Aktif İmgelem ile, “Her Yaratımda mevcut olan Yaradan’ nı kavramanın ve yaklaşmanın yolunu açmıştır. Aktif İmgelem’ de her şey Yaradan ile ilişkilidir ve aktif imgelemde Rüyacı, kalbin yansıttığını görür.
RÜYA ALEMİNDE DERVİŞ
Uyku Dede
İstanbul’da bilinen son Rüyacı Derviş Uyku Dede’dir. Kocamustafapaşa’ daki Türbenin Tarihi hakkında yazılı çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Sözlü Tarih anlatımları, Tarihi belgeler, arşiv araştırmaları ve kanallık bilgilerine göre, Uyku Dede astronomi bilgisine sahip değildir, ancak kendisine özellikle kabus gören çocuklar, uykusuzluk çeken, hastalıkları uzun süre geçmeyen ve Yıldızı Düşük kişiler gelip ziyaret etmektedir. Uyku Dede görüleriyle, şifa yeteneğiyle danışmanlık yapar, konuşur ve karşılığında maddi manevi bir şey istemezdi. Gelecekte başlarına gelebilecek olaylara dair görüler de bulunurdu. Kabuslar, sıkıntılı rüyaların yükü Uyku Dede’ ye bırakılırdı. Uyku Dede bugün hala ziyaret edilmekte, Rüyacılar için Rehber-Bilge kabül edilmektedir.

RÜYA ALEMİNİN ÜSTADLARI
Edgar Cayce
Edgar Cayce, “Rüyaya Yatmak” deneyimi olan Hipnoz-Trans Uykusu sırasında aldığı güçlü görüler nedeniyle Uyuyan Kahin sıfatını kazanmıştır. Bu deneyim sırasındaki vizyonları “Okumalar” olarak adlandırılır. Okumalar 43 yıllık, tek insandan çıkmış 14.000 den çok en geniş ruhsal algı kayıtlarıdır. 1932’de Virginia’da kurulan Araştırma ve Aydınlanma Birliği Cayce takipçisi vakıftır. Atlantis Vizyonları, Gelecek Öngörüleri, Şifa ile ilgili bilgileri ile dikkat çekicidir. Edgar Cayce, Rüya Laboratuar’ larının ve Rüyacılar tarafından genel kabül gören “Rüya Yasaları” nın da öncüsüdür. Rüyaların bilinç-bilinçaltı-üstbilinç-Öz düzeylerde ve Evrensel bağlantısı ile kişilerin kendi rüya okumalarını yapabilmesi için Okumalar çok önemli kaynaktır. Edgar Cayce’ ın, deneyimi pek çok Rüyacı-Görücü gibi çocukluğunda ölü akrabalarını görerek başlar, bunu ailesine söylediğinde hayal gücü olarak değerlendirilmiştir. Cayce’ ın yeteneklerinin açığa çıkıp anlaşılması 21 yaşında geçirdiği gırtlak felci sırasında aldığı telkin tedavisiyle belli olmuştur. Cayce bu deneyimi sayesinde yıllarca hastalara şifa olabilecek ilaç ve tedavi önerilerini trans uykusu ile alacaktır.
CARL GUSTAV JUNG

Rüya Aleminin Üstadı, “Zürihli Büyücü” Kahin-Rüyacı, Mistik ve inisiyedir. İsviçreli Psikiyatr, Analitik Psikoloji’nin Kurucusudur. Sigmund Freud ‘un Psikanaliz Alfred Adler ‘in Bireysel Psikolojisi Carl Gustav Jung ‘un Analitik Psikolojisi, birleşerek Bilinçdışını inceleyen Ruh Bilimi  Derinlik Psikolojisi kurulmuştur.


Bir cevap yazın