11 Ağustos “Peki Peki Anladık” Yeniay Güneş Tutulması

“…Taş duvarları olan bir yapının içindeyim. Uzun koridorlardan geçiyorum, dolanıyorum, dolanıyorum, dolanıyorum. Sonunda bir kapının aralığından ince bir ışık sızdığını görüyorum.Aralıktan çıkan ışık kapının önünde bir sandığı aydınlatıyor. Sandığı açıyorum, altın bir bileklik var, hiç duraksamadan bilekliği alıp takıyorum. Uyandım. Uyandım ve uyandığım ilk anda evet ben bu atölyeyi açar, bu işi yaparım kararını verdim.”

11 Ağustos’ta Zodyak’ta Aslan’da Güneş ve Ay Kavuşumda,Çift Ateş Elementli Pek Ateşli bir Parçalı Güneş Tutulması ve Yeniay var.Güneş Ezoterizmde ilahi Tin, ilahi Tohumdur. Arketip Güneş Kimliğimiz, yaşam gücümüz, Bilinçli Ben’den Biz Kozmik Bilincine taşıyan yoldur,amaçtır,hedeftir. Kral ve Kraliçedir, Yöneticidir,Babadır, Aristokrat,Kahramandır. Mitolojide Tanrı Apollon Eril, Yılan Python ‘u Yaşam Gücünü Taşıyan Dişil Prensibi ışığa taşır , kolektif bilinçdışında Dişil Parlar.Bu Arketip Güneş’teki irade koyan,kararlı, amaç odaklı yaşam gücüdür. Güneş Hitit Tanrıçası Hebat ile parlayan ve ilahi bilgi ile besleyen Ana Kraliçedir. Arketip Güneş’te Gölge; “Peki Peki Anladık En Yakışıklı Tanrı Sensin!” Egoizminde Apollon’nun,aşkına karşılık vermeyen Daphne’yi Defne Ağacı’na çevirmesini hatırlatarak haklı çıkma inadımız, ısrarlarımız,hakimiyet kurma küstahlıklarımız konusunda bizi uyarıyor.

Güneş Tutulması kadersel dönüm noktası başlangıçları, ki başlamak için Ay Tutulması’na bitenler var, Sürpriz gelişmeleri getirir.Aslan Yeniay ise başkaları ile biraraya geleceğimiz, konfor ve keyfin önplanda olacağı başlangıçları getirebilir.

Bu döngüde içsel ışığımız, önseziler, rüyalar,ilham yoğun ve derin akıyor. Bireysel Rüyalarda rollerimizi, kimlğimizi ifade eden her sembol ve her figür, kürsü makam ve para ile ilgili Rüya Sembolleri öngörü getiren açılımlar taşıyor. Danışanlarımla Rüya Okumaları çalışmalarında parlak cisimler, özellikle takılar ile ilgili rüyaların açılımlarını deneyimledik, bu Rüya Sembollerini izlemenizi öneririm. Her ne kadar bu Tutulma Ego ! diye bağırıyor olsa da Ay Aslan olduğundan yaratıcılığı ilhamı besleyen ışığı getiriyor ifade etmek istediğimiz duygulara , parlatmak istediğimiz tüm üretimlerimize… Çizin, Boyayın, Dans Edin, Şarkı Söyleyin.

Solar Pleksus Çakra Dengelemeleri, Altın Işık imgelemleri, Sitrin, Kehribar, Altın destekleyici olacaktır. “Dünyaya hangi hediyeyi bırakmak istiyorum?” “Hayatımdaki neleri parlatmaya ihtiyacım var?” iç çalışma soruları bu döngüde faydalı olacaktır. Ve bugünlerde hala okumamış olanlara Kahramanın Sonsuz Yolculuğu & Kurtlarla Koşan Kadınlar& Savaşçı Tanrıçanın Yolu & Kybalion kitaplarını öneririm, tam zamanı… Yeniay ve Güneş Tutulması hayatlarımıza, bütün varlıklara ilham, sevinç ve bolluk getirsin.

Çok Sevgiyle.
aydakikedi.

“…yol ve terazi
köprü ve söz
buluşurlar bir geçitte
yürü ve tart
hatanı ve sorularını
patika boyunca…”
Heidegger.Bir cevap yazın