24 Mart Yeniay da Rüya Görmek

24 Mart’ ta Yeniay ve Güneş Zodyak’ta Koç’ ta parladı.Arketip Mars, cesur, enerjik, ne olursa olsun hayatta kalmaya motive  kimliğine,  Yaramız ve Şifamız Kuyruklu Yıldızımız Chiron ve Bir nevi Karadelik Lilith eşlik ediyor.

Yeniay, Kuzey Yarım Küre, 21 Mart İlkbahar Ekinoksu ile hizalandıktan, Doğa uyanmaya, Tammuz ve Persephone  yeryüzüne döndükten, Kawa demiri dövmeye başladıktan sonra parladı. Nevruz Ateşi yandıktan sonra, Yenigün, Yenidöngü, Yeniay Başlangıçlara parladı.  Gölgesi etrafındakileri umursamayan, sabırsız, aceleci, istediği istediği zaman olsun inadında bu defa epey epey sağlam sınıyor, Master Satürn Kova Çağı’ nı bütün ihtişamıyla gösterirken… Hepimize Yeter’ ler,  Hepsi Benim’ ler, yanan ormanlardan soyu tükenen hayvanlarda  barınamayan yaşam formları fanilere hızlıca koşarken, Değişecek misin ? Değiştireyim mi? diye bütünlemesiz sınava sokuyor Corona günlerinde… Panik ile Tedbir, Bencillik ile öncelikli olanı korumak çatışması Kibir ve Konfor, Pratikte paket paket makarna stoklamaktan, Apartmandaki Komşu Teyze nin kapısını çalmaya, bahçeye bir kap su koymaya evrilirken, Gaia rafine, sade hayata çağrı yapıyor. Duygularımız inişli çıkışlı , bilinçaltındaki bütün korkular “yukarı” emrini aldı, İç ses diyor ki “Süreç alacak, gereğini yap, pozitife odaklan…” Rüyalar neler diyor?

Rüyada Öldüğünü Görmek

Yeniay Rüyaları Dönemsel olarak karışık… Endişeler , Eski Korkular tetiklenmiş, panik sıkıntılı rüyalar olarak geliyor. Hayatımızdaki baskın figürler, otorite figürleri gördüğümüz rüyalar var. Bu döngüde  Rüya Okumaları çalışmalarında rüya görenin kendi ölümünü gördüğü rüyaları deneyimledik. Bitişten sonra başlangıç… Değişmesi bitmesi gerekenler, eskisi gibi olmayacak olanların rehberliği… Bugünlerde bir rüya sembolü daha var. Ateşler, yangınlar…Salgınla ilgili sürekli ateşimizi kontrol ettiğimiz için midir? Öfkemiz, kızgınlığımız ya da bizi yeniden motive edecek canlandıracak içsel ateşimiz midir? Hem uyanma hislerimizle, hem de karantinayı, sosyal mesafeyi biraz daha içeri,kalbe bakmak için çevirebilirsek anlam bulacak. Bugünlerde kök çakra meditasyonu kadar kullanmadığın eşyaları kullanabilecek birileri ile paylaşmak, emin olmadığın bilgiyi yaymamak, liner zaman döngüsünde de olsa köklerin, geçmişin deneyimleri yaşlıların bu virüs ile sınavının değişen dünyada neyi temsil ettiğini düşünmek de önemli… Kadim Bilinçdışı okyanusunda Bilgelik hep devam edecektir ritüel,sembol, arketip kaybolmaz… Kökleri ne kadar derindeyse o kadar göğe yükselir ağaçlar…Demirin tavında dövülmesi zamanı…Şifaya, hep devam eden hayata parlıyor Yeniay…

Sevgiyle.

aydakikedi.

“… Büyük Elektron Doğa cezalandırmıyor, ödüllendirmiyor, yargılamıyor. O sadece kendisi…” George Carlin.Bir cevap yazın