Tutulmalarda Rüya Görmek… Ay ve Güneş Tutulması Rüyaları…

2021 Bitmeden Gökyüzünde 19 Kasım’ da Parçalı Ay Tutulması, 4 Aralık ‘ta Güneş Tutulması geçirdik. Tutulmaların Kadersel kavşaklarında…
19 Kasım Ay Tutulması Dolunay; Akrep-Boğa ekseninde gerçekleşti. Plüto / Venüs Algol Medusa Arketip ile dişil ilkeye, kurban ve gölgeye dikkat çeken etkileri deneyimledik. Şiddet ve Şefkat hala hepimizin büyük sınavı olarak duruyor. Karanlıktan, karanlık yanlardan, yaralardan kendimizi kurtarmaya çalışıyoruz.
Ay Tutulması Rüyalarında merkezimizde sarsılanlar, eski yaralar, eski tutumlarla artık devam edemeyecek olanların yansımalarını gördük en çok… Akrep Dolunay Ay Tutulması, aşağıya, aşağılara, iç dehlizlere baktırır. Geçmişten gelen figürlerden, asansör ile düşmeye, kapalı odalarda sıkışmaya, merdiven altlarında açılan kutulara kadar aşağıdakilerle karşılaştık. Tedirgin uyandığımız rüyalar, sıkıntılı rüyalar, uykusuzluklar yoğundu. Mevsimin hüznü ile birleşen duygusal bitişler geçirdik. Ay Tutulması Rüyaları bize geçmemiz gereken karanlığı, tanımamız gereken gölgemizi gösterdi. Mağduriyetleri, Adaleti, Nesnelliği bir de kendimizde gözden geçirmeyi…
4 Aralık Güneş Tutulması Yeniay; Güney Ay Düğümü Yay Jüpiter İkizler ekseninde gerçekleşti. Ay Tutulmasından sonra dogmalarımız, Zamanın Ruhu ile uyum, değerleri kaybetmeden yeni dogmalarla değil yeni tutumlarla yola çıkmaya hazırlıyor. Geçmişin deneyimlerinden alması gerekeni alan, öz değerinin farkında, değer vermekle ödün vermeyi birbirinden ayırmanın ihtiyacında deneyimledik.
Güneş Tutulması Rüyalarında açılmakta zorlandığımız kapılar, büyük yüksek yapılar, karışık binalarda yolumuzu aradığımız, okul gördüğümüz rüyalar, çözmeye çalıştığımız denklemler, “biliyorsun” diyen Üstad figürlere bilmediğimizde ısrar ettiğimiz rüyalar gördük. Hasat yapmamızı, biriktirdiklerimize heybemizde, hayatımızda kalanlara odaklanmaktan yana temize çektiğimiz rüyalar gördük. Kapılar, Güneş Tutulmasında görülen rüyalarda en belirgin rüya sembolü idi.
Yılın Sonunda bütün kehanetler içinde en güçlü kehanet kendimizin kendimiz hakkındaki kehaneti… Her ne ise…
Kardeşlikle, Sevgiyle
aydakikedi.

“Bir mum yakan bir gölge yaratır…”
Ve
“Yaktığın her mum, verir bir gölgeye doğum.”
Ursula K LeGuin